Antybiotyki u dzieci i osób starszych

CELSENTRI opinie http://www.gsk.com.pl/produkty/Bactroban-20-krem.html

Niejednokrotnie istnieją spore wątpliwości w podawaniu antybiotyków osobom starszym i dzieciom. W niektórych przypadkach jest to wręcz konieczne, ażeby zwalczyć daną infekcję. Obawy dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa antybiotyków u tych grup wiekowych. Antybiotyki mogą się bowiem przyczyniać do rozwoju niepożądanych skutków, które czasem mają negatywne konsekwencje dla zdrowia człowieka.

W przypadku osób starszych, istnieje spore ryzyko interakcji antybiotyków z lekami powszechnie zażywanymi. Czasem może to prowadzić do różnych działań toksycznych czy nawet przedawkowania. Z tego powodu, przed przepisaniem antybiotyków, osoba starsza powinna poinformować lekarza o wszelkich spożywanych lekach.

Dzieci zażywające antybiotyk są narażone na te same skutki uboczne, co w przypadku osób dorosłych. Niekiedy do ich rozwoju mogą przyczyniać się różne dodatki, które obecne są w określonym leku. Można czasem zaobserwować rozwój reakcji alergicznych w postaci np. wysypki skórnej. Zdarza się, że powstaje ona na skutek obecności specjalnych substancji, których zadaniem jest poprawa smaku czy wyglądu produktu.

Zauważono również, że działania niepożądane mogą rozwinąć się u dziecka, które spożywa mleko matki, jeśli przyjmuje ona antybiotyk. Najczęściej nie ma przeciwwskazań do stosowania antybiotyków przez te grupy wiekowe, jednak lekarz, który je przepisuje, musi mieć na uwadze stan zdrowia pacjenta, a także możliwe interakcje między różnymi składnikami.

Sensodyne Total Care

Zostaw komentarz