Jak zażywać antybiotyki?

Breathe Right Alfadiol kapsułki

Każda osoba, która musi zażywać antybiotyki, powinna stosować się do zaleceń lekarza lub farmaceuty. Nie wolno bowiem samodzielnie zwiększać sobie dawki leku. Warto także pamiętać, iż podczas antybiotykoterapii nie jest wskazane picie alkoholu. W większości przypadków może to bowiem powodować bardzo poważne konsekwencje, takie jak wymioty czy silne bóle głowy. Wykazano również, że alkohol przyczynia się do osłabienia działania antybiotyków, przez co mogą okazać się nieskuteczne.

Ponadto antybiotyki mogą wchodzić w interakcje z niektórymi lekami lub składnikami pożywienia. Często jednoczesne zażycie antybiotyki z innym lekiem bądź pożywieniem, może spowodować gorsze wchłanianie. Z tego powodu zaleca się spożycie antybiotyku na kilka godzin przed lub po posiłku.

Istotne jest także to, czym popijemy antybiotyk. Nie jest wskazane, aby popijać go sokiem, mlekiem, kawą czy herbatą. Wapń, zawarty w produktach mlecznych, może bowiem ograniczać właściwości antybiotyków. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, antybiotyki należy popijać wodą.

Sensodyne Whitening cena

Zostaw komentarz