Zażywanie witamin i probiotyków podczas antybiotykoterapii

Junior Cholinex suplement diety Twinrix Junior

Prawidłowo dobrany antybiotyk wykazuje się dużą skutecznością. Część osób jest jednak zniechęcona stosowaniem antybiotyków. Zazwyczaj powodem tego jest obawa o naturalną florę bakteryjną organizmu. Wykazano bowiem, że antybiotyki poza bakteriami chorobotwórczymi, niszą również bakterie pożyteczne dla organizmu. Dotyczy to w szczególności bakterii, bytujących w jelicie lub, w przypadku kobiet, w pochwie.

Bakterie pochwowe zapobiegają rozwojowi infekcji oraz stanów zapalnych. Z tego powodu ich zniszczenie może spowodować rozwój grzybicy pochwy. Kobiety, które często chorują na grzybicę pochwy, podczas antybiotykoterapii mogą zażywać specjalne globulki. Ponadto wskazane jest spożywanie produktów, które zawierają probiotyki, jak np. jogurt. Probiotyki korzystnie wpływają na florę jelitową.

Długotrwałe zażywanie antybiotyków może spowodować, że organizm będzie słabszy. Wiele osób sięga wówczas po preparaty witaminowe, które mają uzupełnić niedobory poszczególnych witamin. Poszczególne witaminy pozytywnie oddziałują na układ immunologiczny, jednak ich stosowanie podczas antybiotykoterapii jest ograniczone. Należy bowiem pamiętać, że część z nich działa korzystnie na wzrost i rozwój chorobotwórczych bakterii. Z tego powodu wszelkie preparaty witaminowe warto spożywać po zakończeniu antybiotykoterapii.

ambirix

Zostaw komentarz